Kentform Heykel Firmasından Atatürk Heykelleri Yapımı
Kentform Heykel Firmasından Atatürk Heykelleri Yapımı

Kentform Heykel Firmasından Atatürk Heykelleri Yapımı; 
Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Kentform Anıtsal Heykeller; yıllardan bu yana vermiş olduğu hizmetle müşteri memnuniyetini sonuna kadar sağlamaktadır. Sektördeki en kaliteli işler üreten, müşteri memnuniyetini ilke edinen heykel firmalarının başında gelmektedir. Anıt, şehitlik anıtları, anıtsal heykeller, anıtsal Atatürk heykelleri, saat kuleleri, temalı kent heykelleri, kaideli Atatürk büstleri, rölyef gibi alanlarda sanatsal faaliyetlerin yerine getirilmesinde görev alan bir firmadır. 
Kentform Anıtsal Heykeller; projelerinde müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutmaktadır. Bu bağlamda, hizmetlerin en kaliteli şekilde verilmesi için estetik formlarda ve sanatsal yaklaşımlara ek olarak, endüstriyel çözümler, kaliteli işçilik, zamanında teslim, işin takip edilmesi gibi kriterlere de gerektiği kadar önem vermektedir. 
Kentform Anıtsal Heykeller; projelerin en iyi şekilde uygulamaya konması için eserin uygulamaya konacağı alanı yerinde ziyaret eder. Tarihi ve çevresel etmenlere göre etüt çalışması yapılır. Esere dair birçok alternatif proje hazırlanır. Müşterinin bu projeler arasından istediğini tercih etmesine imkan tanınır. 
Heykellerin Yapım Süreci Nasıl Tamamlanır? 
Heykel firmaları arasında kalitesiyle öne çıkan Kentform Anıtsal Heykeller; Atatürk heykeli ve Atatürk anıtı gibi eserlerin yapım sürecinde oldukça titiz davranmaktadır. 
Atatürk heykeli yapım sürecinde ilk olarak heykelin yapılacağı alan, bir başka deyişle, mekan tespiti yapılmaktadır. Heykelin konusu, tarihi ve kültürel değerleri hesaba katılarak heykelin kompozisyonu oluşturulmaktadır. Söz konusu kompozisyona vurgulanması düşünülen his dikkate alınarak karar verilmektedir. Bu bağlamda, Atatürk heykelinin veya anıtının insanlarda hayranlık ve gurur hislerini yaratması ön plana çıkarılmaktadır. Bir sonraki süreçte, uzman ressam ve heykeltıraşlar; heykel ve anıt tasarım proje çizimlerini yaparlar. Proje çizimleri, müşterilerle paylaşılmaktadır. Müşterilerin görüşlerine göre projenin son halini alması söz konusudur. 
Bir sonraki aşamada, atölyedeki profesyonel heykeltıraşlar; projeye uygun olarak modelleme çalışmasına başlamaktadır. Eserin modelleme aşamasının tamamlanmasının ardından model, müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Atatürk heykeli; plastik değerler, estetik ve istenen duygunun aktarılması gibi kriterleri karşıladığı takdirde başarılı sayılmaktadır. Bir sonraki aşamada, heykelin kalıp aşamasına geçilmektedir. İstenilen malzemelere göre kalıp işlemi gerçekleştirilmektedir. Ardından, döküm işlemine başlanmaktadır. Son kısımda ise Atatürk heykeli; önceden hazırlanmış montaj alanında montaj işlemlerine tabi tutulmaktadır. 
Heykel firmaları; Atatürk heykeli veya Atatürk anıtı yapımında farklı malzemeler kullanırlar. Heykel yapan kişilerin kendi ruhlarına uygun materyaller bulması söz konusudur. Günümüzde heykel imalatının kalıp ve dökümden oluştuğunu söylemek gerekir. Bunun dışında, geleneklere bağlı olarak taş oyma tekniğiyle de heykellerin yapılması söz konusu olmaktadır. Heykel yapımında genel olarak fiberglas ctp, bronz gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunun dışında, heykel yapan firmaların müşterilerin özel isteklerini anlaması gerekmektedir. Heykel fiyatlarını belirlerken istenilen heykelin detayları ve kullanılan malzemeler ön plana çıkmaktadır. Heykel firmalarının müşterilerle sürekli olarak iletişimde olmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Müşterinin yapım sürecini takip edebilmesi çok önemlidir. Heykel firmaları; şeffaf bir şekilde yapım sürecini yönetmelidir. 
KENTFORM,Heykel Sanatında Özgün Heykel Tasarımları, modelleme ve atölyesine özel üstün işçilik farkı ile geniş Referans ağına sahip,güvenilir marka olmuştur.