KAİDELİ ATATÜRK BÜSTLERİ

Kaideli Atatürk Büstleri çalışmalarımızın tasarımı-modellemesi ve yapımı tamamiyle heykel  firmamızın atölye çalışmalarına özgündür. Eserlerimizin tüm  hakları ESER HAKLARI kapsamında korunmaktadır.Kaideli Atatürk Büstleri modellerimiz profosyonel çalışmalar olup gerek tasarım gerek anotomik yapısı özel profosyonel çalışmalardır.Hazır Kaide Üzerine Atatürk Büstü ve Kaide üzerine çerçeveli kabartma Yazı monte edilmiş yekpare (tek parça) şeklinde, bronz,gümüş renklerde kuşaklı,kuşaksız, farklı ölçü ve model çeşitlerinde Atatürk Büstleri ve Hazır Büst Kaideleri imalatları yapılmaktadatır. Büst Kaidelerinde ve Atatürk Büstlerinde ÖZEL DOKU  uygulaması ile ağır tok görüntü sağlanmaktadır.Hazır Büst Kaideleri ve Atatürk Büstleri çalışmalarımız reçine polyester karışmlı fiberglas (CTP) malzemeden üretilmektedir.Atatürk Büstleri yapımı Hazır Büst Kaidesi yapımı,Atatürk büst heykelleri fiyatları ve Hazır Büst Kaidesi fiyatları, Atatürk Büstü modelleri ve Atatürk Büst çeşitleri hakkında heykel firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kaideli Atatürk Büstleri Çeşitleri

Atatürk büstleri, mevzuata uygun şekilde hazırlanmaktadır. Ölçülerinden rengine ve kullanılan malzemelere kadar bütün detaylar mevzuata göre yapılır. Atatürk büstü kanunu ve yönetmeliği, bu noktadaki temel belirleyicidir.

Kaideli büst çalışmalarının tasarımı, modellenmesi ve hazırlanan modelin yapımı tamamen özgündür. Kaideli Atatürk büstleri, eser hakları kapsamında koruma altındadır. Ayrıca büstler, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı, diğer çalışmalar ise tescillidir.

Büst modellerinin tamamı profesyonel çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Tasarım ve anatomik yapı açısından detaylı çalışmalar yapılmış, kaide üzerine bu büstler yerleştirilmiştir. Büstler, bronz ve gümüş rengi seçeneklerine sahipken, kaideler ise kuşaklı ve kuşaksız seçeneklere sahiptir. Ayrıca kaidelerin farklı renk seçenekleri de vardır. Bazı kaideli Atatürk büstleri şu şekildedir:

  • Platformlu Büst Kaidesi ve Atatürk Büstü
  • Platformlu Kuşaklı Kaideli Atatürk Büstü
  • Büst Kaidesi ve Arkası Kapalı Model Atatürk Büstü
  • Gümüş Renk Kuşaklı Model
  • Bronz Renk Kuşaklı Model

 

Bu modellerdeki kaidelerin üzerinde kabartma yazılar yer almaktadır. Kullanılacak alana göre bu yazılar ayarlanabilmektedir. Okul için Atatürk büstü hazırlanırken eğitime veya gençliğe vurgu yapılan Atatürk sözleri tercih edilir. Farklı alanlar içinse ise bağımsızlık ve özgürlük vurgulu sözler kullanılır. Atatürk büst yazıları, birkaç kelimeden oluşan kısa cümleler olmasına karşın, anlam açısından son derece etkili sözlerdir.